Bornova Belediyesi’nin 10 dalda hobi ve beceri edindirme, pilates, aerobik, spor ve İngilizce kursları ile birlikte pek çok hizmeti bir arada verdiği Altındağ Atatürk Kültür Merkezi, bölgedeki vatandaşlara iki yeni hizmet daha sunmaya başladı. 4 bin kitaplı Cumhuriyet Kütüphanesi törenle kapılarını açarken, özenle hazırlanan bebek bakım odası annelere büyük kolaylık sağladı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde tüm belediyecilik hizmetlerini vermeyi hedeflediklerini belirtti.

Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’ne 4 bin kitaplık kütüphane açıldı. Çalışmalarını CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan öncülüğünde sürdüren gönüllü kadınların öncülüğünde, İzmir Amerikan Lisesi 1978 Mezunları’nın desteğiyle hazırlanan Hasan Ali Yücel Cumhuriyet Kütüphanesi, törenle hizmete girdi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 1978 mezunu Eser Göksel anısına hazırlanan kütüphanenin açılış kurdelesini Murat Bakan’ın Eşi Selin Bakan, gönüllü kadınlar ve çocuklarla birlikte kesti.

Anneler rahat edecek
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in adını taşıyan Kütüphane ile birlikte Bebek Bakım Odası da hizmete girdi.  Bornova Belediyesi’nin düzenlediği kurslara ya da etkinliklere katılmak üzere merkeze gelen annelere özel olarak hazırlanan Bebek Bakım Odası, annenin bebeğinin ihtiyaçlarını konforlu bir ortamda karşılayabileceği şekilde hazırlandı.

Amacımız Atatürk’ü anlatmak 
Açılış töreninde gönüllü kadınlar adına konuşan Behire Ayduk, daha önce Güzelbahçe-Payamlı ve Bayındır’da da birer kütüphane açtıklarını hatırlatarak, “Amacımız Büyük Önderimiz Atatürk’ü ve Cumhuriyet kazanımlarını çocuklarımıza ve kadınlarımıza anlatmak. Bu amaç doğrultusunda bize verdiği destek için Başkanımız Olgun Atila’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İzmirli olmak büyük sorumluluk
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde tüm belediyecilik hizmetlerini vermeye çalıştıklarına dikkat çekerek, “Belediye olarak eğitime ve eğitime yapılan yatırımlara büyük önem veriyoruz. Bu anlamda bu kütüphane bölgedeki vatandaşlarımız için çok yararlı olacaktır. İyi ki sizler gibi gönüllülerimiz var. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İzmirli olmanın büyük bir sorumluluk getirdiğini belirten Başkan Olgun Atila, “Kurtuluş mücadelemizde Atatürk’ün en büyük hedefi İzmir’i düşman işgalinden kurtarmaktı. O, kenti ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Evimiz olan Bornova Büyük Önderimizin de evi. Biz bunun bilinciyle çalışıyor, kentimize hizmet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya da Paylaş