Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Mustafa Kemal Atatürk’ün 9 Eylül’de İzmir’e girmeden önce kente baktığı Belkahve’de Bornova Belediyesi’nin ziyarete açtığı Ata Anı Evi’ni gezdi. Büyükerşen, Kurtuluş Savaşı ruhunun yaşatıldığı Ata Anı Evi’ni heyecan verici bulduğunu söyledi

Eskişehir’de, kendi yaptığı balmumu heykellerden oluşan müzeyi Türkiye’ye kazandıran Yılmaz Büyükerşen, Belkahve’de Bornova Belediyesi’nin 9 Eylül 2016’da açtığı Ata Anı Evi’ni gezdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan balmumu heykelleri başta Anıtkabir olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinde sergilenen Büyükerşen, Bornova Belediyesi’nin Kurtuluş Savaşı ruhunu yaşattığı Belkahve’deki Ata Anı Evi’ni heyecan verici bulduğunu söyledi.

Belediyenin sihirli eli değmiş

İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül’de açılan Ata Anı Evi’ni Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile birlikte gezen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Bu binanın yıllar önceki hali çok kötüydü. Değerli belediye başkanımız Olgun Atila çok iyi çalışmalar yapıyor. Belediyenin sihirli eli değmiş, yapı derlenmiş toparlanmış. İnşallah benim de bir katkım olur. Katkı koymak için gelip bizzat uğraşmaktan zevk alırım” dedi.

İzmir’de üç tane balmumu Atatürk heykelinin bulunduğunu söyleyen Büyükerşen, “Karşıyaka Latife Hanım Köşkü’nde, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde balmumu Atatürk heykellerim sergileniyor. İzmir güzel şehir. Asıl ona güzellik katan da İzmir’in insanları, İzmirliler. Tarihleriyle kültürleriyle içtenlikleriyle, ilericilikleriyle, Atatürkçülükleriyle, cumhuriyetçilikleriyle İzmir gerçekten çok farklı bir şehir” diye konuştu.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i Bornova’da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, “Ata Anı Evi’nin geliştirilmesinde kendisinin katkılarını almak bizim için büyük bir onur olacaktır” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş