Bornova Belediyesi, Atatürk Mahallesi sakinlerinin heyecanla beklediği Kültür Merkezi’nin temelini yoğun bir katılımla attı. 1575 metrekare inşaat alanına sahip olan ve içinde iki çok amaçlı salonun bulunacağı Merkez’i yaz aylarının başında bitirip hizmete açmayı planladıklarını söyleyen Başkan Olgun Atila, “Hiçbir ayırım yapmadan 45 mahallemize hem fiziki, hem sosyal anlamda eşit hizmet götürmek için çalışıyoruz” diye konuştu. Atatürk Mahallesi Muhtarı Pakize Namdar, “Böyle bir kültür merkezine gerçekten ihtiyacı vardı. Bu eksiği Başkanımız Olgun Atila gördü. Kendisine tüm mahalle sakinleri adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bornova Belediyesi Atatürk Mahallesi Kültür Merkezi’nin temeli törenle atıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, İzelman Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı, Bornova Belediyesi Meclis Üyeleri , muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen törende, butona hep birlikte basıldı.

Vatandaşların talepleri yerine getiriliyor
Konuşmasına törene katılan herkese teşekkür ederek başlayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Hiçbir ayırım yapmadan 45 mahallemize hem fiziki, hem sosyal anlamda eşit hizmet götürmek için çalışıyoruz. Bu hizmetlerin tamamını vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda belirliyoruz. Ortaya koyduğumuz projeleri de burada olduğu gibi stratejik planımız doğrultusunda hayata geçiriyoruz. İnşaatını en kısa sürede bitirip, Atatürk Mahallesi Kültür Merkezimizi yaz aylarının başında hizmete açmayı planlıyoruz. İçerisinde düğün salonu ve çok amaçlı salonların bulunacağı Merkez’in, özellikle kadınlarımız ve çocuklarımız için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Başkan Atila’ya teşekkür
Törende konuşan Atatürk Mahallesi Muhtarı Pakize Namdar, “Böyle bir kültür merkezine gerçekten ihtiyacı vardı. Bu eksiği Başkanımız Olgun Atila gördü. Kendisine tüm mahalle sakinleri adına çok teşekkür ediyorum. Bugün hep birlikte temel atma törenindeyiz. Çok mutluyuz” diye konuştu.
İki salon ve otopark
1575 metrekare inşaat alanına sahip olan Atatürk Mahallesi Kültür Merkezi’nde 350 ve 280 kişilik iki çok amaçlı salon yer alacak. Merkez’e otopark da yapılacak.

Sosyal Medya da Paylaş