Bornova Belediyesi’nin Türkiye Dağcılık Federasyonu işbirliğiyle düzenlediği Ata’ya Saygı Yürüyüşü binlerce dağcının katılımıyla gerçekleşti. Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan 36 tane dağcılık kulübünün üyeleri ilk önce saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Ardından da farklı parkurlarda yürüyüşe başladı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nında katıldığı yürüyüşte kulüplerin temsilcilerine de sertifika verildi. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yılı nedeniyle, Bornova Belediyesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği, ‘Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ düzenledi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da katıldığı etkinlikte 36 dağcılık kulübü yer aldı. Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan dağcılar saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı’nı okudu. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila kulüp temsilcilerine katılımları nedeniyle sertifika verdi. Cumhuriyet Meydanı’nın dan başlayan yürüyüş 4 farklı parkur üzerinden gerçekleşerek Homeros Vadisi’nde son buldu. Etkinliğe  eşi ile birlikte katılan Başkan Olgun Atila’da BOBEDAK (Bornova Belediyesi Dağcılık Kulübü) ile belirlenen rotada yürüdü.

Törende konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ne 3 senedir ev sahipliği yaptıklarını ifade ederek, “Ulu önderizmiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılında onun anısına düzenlediğimiz yürüyüşümüze katılan herkese teşekkür ederiz. Bu gün özgürce yaşayıp, konuşabiliyorsak bunu Atatürk ve Aziz şehitlerimize borçluyuz. Ve şunu unutmamalıyız. Atatürk bizim için özgürlüktür, barıştır ve  umuttur. Asla onun yolundan vazgeçmeyeceğiz” dedi Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Siyami Çetin de Atatürk’ü özlemle andıklarını belirterek etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Sosyal Medya da Paylaş