Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 2018-2019 sezonunda “Ziyaret” oyunu ile perdelerini açıyor. 26 Eylül Çarşamba günü Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gösterime girecek olan oyunun biletleri de  satışa çıktı.

26 yıldır kentte seyirciyi tiyatroyla buluşturan ve kursiyerlerine tiyatro eğitimi veren BBŞT bu yıl da sezona hızlı bir giriş yapmak için hazırlıklara başladı. BBŞT yeni sezonda ilk olarak “Ziyaret” oyunu ile seyirciyle buluşacak. Ardından ise geçen sezon da büyük beğeni toplayan  “Küheylan” oyununu sahneleyecek.

Sezon içinde Ana Kadro ekibinin hazırladığı oyunların yanısıra atölye sahne ve kursiyer grupları ile de tiyatroseverlerle buluşan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezonu Haziran ayında gerçekleştirdiği Kursiyer Oyunları Festivali ile kapatmıştı.

BBŞT’nin Bornovalılara en güzel oyunları sahnelemenin yanısıra öğrenci yetiştirme konusunda da önemli çalışmalar yürüttüğünü hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Tüm çocuklarımızı bu kurslarımıza bekliyoruz. Bugün pek çok film ve dizide rol alan oyuncular BBŞT’de bulundu. Geleceğin tiyatrocuları ve oyuncuları burada yetişiyor” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş