Bornova’da 5 bin 500 öğrenciye eğitim desteği

Bornova Belediyesi’nin binlerce öğrenciye lise ve üniversite hazırlık eğitimi verdiği BELGEM’de 2015-2016 kurs dönemi ön kayıtları 4 Mayıs 2015’te başlıyor. Bornova Belediyesi yeni dönemde 5 bin 500 öğrenciye eğitim desteği vermeye hazırlanıyor.

Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (BELGEM), her yıl kapasitesini artırarak daha fazla öğrenciye hizmet vermeye devam ediyor. BELGEM’de bu yıl 5 bin 500 öğrencinin eğitim almasına olanak tanıyacak şekilde hazırlıklar yapıldı. Yeni dönem için ön kayıtlar 4 Mayıs 2015 Pazartesi günü başlıyor. Bu yıl ilk kez okullarından yeni mezun olan öğrenciler için de YGS/LYS hazırlık kursları düzenlenecek.

Kayıt işlemleri Çamdibi’ndeki BELGEM Kurs Merkezi ile Bornova Merkez’deki Taşdemirler İş Hanı Şubesi’nde yapılacak. Bornova Belediyesi’nin 999 29 29 dahili 4400, 4401 ve 4402 numaralı telefonundan ayrıntılı bilgi alınabilecek. BELGEM’den Bornova ilçe sınırları içinde oturan veya Bornova’daki okullarda okuyan öğrenciler yararlanabiliyor.

Hiçbir ücret alınmıyor, kitaplar da bedava

Yeni dönem kursları 12. sınıflar YGS / LYS hazırlıkta 25 Ağustos Salı, 6,7. ve 8. sınıflarda ise 12 Eylül 2015 Cumartesi günü başlayacak. Kurslara devam eden öğrencilerden hiçbir ücretin alınmadığı BELGEM’de kitap dergi ve basılı yayınlar da Bornova Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Geleceğimiz olan gençlerimizin her alanda ve her anlamda en iyi şekilde yetişmelerine katkıda bulunuyoruz. BELGEM’deki kurslarımızla birlikte spor, sanat ve kültür alanında gençlerimiz ve çocuklarımızın yararlandığı kursları daha da yaygınlaştırıyoruz. Gençlerimize yatırımın en büyük yatırım olduğu bilinciyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş