Bornova’da her yıl binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim desteği veren BELGEM(Bornova Belediyesi Gençlik Merkezi), rehberlik hizmetiyle de öğrencilerin yanında yer alıyor. Bu önemli hizmetten sadece BELGEM öğrencileri değil, Bornova’daki tüm öğrenciler, hatta İzmir’in başka ilçelerinden gençler de yararlanıyor.

YKS(Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı)’na giren öğrenciler, BELGEM’in Çamdibi’ndeki merkez binasında tercihleri konusunda rehber öğretmenlerden danışmanlık hizmeti alıyor. Üniversiteli olmaya hazırlanan öğrencilere özel olan rehberlik hizmeti yoğun ilgi görüyor. Sadece BELGEM öğrencileri değil, Bornova’daki tüm öğrenciler, hatta İzmir’in başka ilçelerinden gençlere de destek olunuyor. Aileleleri ile birlikte rehberlik bürosuna gelen öğrencilere, aldıkları puana göre yerleşebilecekleri bölümler, okullar ve kentler hakkında detaylı bilgi veriliyor. Uzman rehberler, yaptıkları görüşme ışığında öğrenciye yol gösteriyor.

Deneyimli Eğitimci, BELGEM Müdürü Recai Çetinel, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’na giren tüm öğrencilere verilen Rehberlik Hizmeti’nin tercih dönemi boyunca saat 09.00-18.00 arasında devam edeceğini söyledi. Çetinel, “Verdiğimiz eğitim desteğinin sonunda öğrencilerimizin başarılarının değerlendirilmesi de çok önemli. Geleceklerinin belirlenmesi yolundaki bu önemli süreçte de çocuklarımıza destek oluyoruz. Bornova Belediyesi adına böylesi bir hizmeti vermek bizlere büyük onur veriyor” diye konuştu.

Sosyal Medya da Paylaş