Dost Market’e öğrenci desteği
Özel Ege Lisesi öğrencilerinden örnek kampanya
Bornova Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık erzaklarını istedikleri gibi seçip, alabilmeleri için açtığı Dost Market’e yapılan bağışlar her geçen gün artıyor. Özel Ege Lisesi öğrencileri, Bornova Belediyesi’nin ilçedeki okullarla birlikte hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, temel gıda maddelerinden oluşan bağışta bulundu . Bağışçı öğrencilere teşekkür belgesi veren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, paylaşmanın önemine dikkat çekti
Sosyal belediyecilik uygulamalarına Dost Market ile farklı bir boyut kazandıran Bornova Belediyesi’nin, erzak reyonlarına yapılan bağışlar artarak sürüyor. Bornova Belediyesi bu yolla toplumsal dayanışmaya aracılık ediyor. Özel Ege Lisesi öğrencilerinin temel kuru gıda bağışları ile çeşitliliğini arttıran Dost Market’te, ihtiyaç sahiplerini mutfak alışverişlerinde zengin ürün seçenekleri bekliyor.
70 ailenin 1 aylık ihtiyacı
Son olarak kampanya düzenleyen Eraslan Vakfı Özel Ege Lisesi öğrencileri, bir ay boyunca kendi evlerine alışveriş ederken, her üründen bir paket de Dost Market için aldı. Kampanya sonunda 70 ihtiyaç sahibi ailenin bir aylık temel gıda ihtiyacını karşılayacak kadar bağış toplandı.
Atila : ‘’İyilikleri paylaşacağız’’
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, topladıkları bağışları Dost Market’in raflarına kendi elleri ile yerleştiren öğrencilere teşekkür belgesi verdi. Başkan Atila, ‘’Bu duyarlı davranışınızdan dolayı hemşerilerim adına sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biliyorsunuz Dost Market’te para değil iyilik geçiyor. Sizin bu iyilikleriniz gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Sizler ile birlikte bir sosyal projeyi paylaşıyor olmak, beraber uygulamak, bizler için büyük bir onur. Bu kenti sizlerle beraber yönetmek bizim için çok önemli. Bütün sorunlarımızı birlikte çözeceğiz ve iyilikleri beraber paylaşacağız’’ dedi.
Kampanya sürecek
Özek Ege Lisesi 9. sınıf öğrencilerinin bağışları ile oluşturulan reyonda, makarnadan bulgura, tarhanadan salçaya, sıvı yağdan çaya; 20 çeşit ürün yer alıyor. Kampanya diğer sınıflarında katılımı ile bir yıl boyunca devam edecek.

Sosyal Medya da Paylaş