Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı projeyi inceledi
Dost Market uygulamasını görmek için İzmir’e gelen Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Başkanı Yardımcısı Erdal Caferoğlu’na Projeyi Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila tanıttı. Böyle bir projeyi hayata geçirdiği için Atila’yı kutlayan Caferoğlu, aynısını Odunpazarı Belediyesi’nde de uygulayacaklarını söyledi
Bornova Belediyesi’nin başlattığı Dost Market uygulaması Türkiye’deki tüm belediyelerin dikkatlerini çekiyor. Eskişehir’in Odunpazarı İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Caferoğlu, Bornova Belediyesi’nin bu örnek projesini incelemek için İzmir’e geldi. Caferoğlu ile birlikte gelen Odunpazarı Belediyesi’nin ilgili müdürlerine proje ile ilgili bilgileri Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila verdi.
Bir yılda 2200 aliye ulaşıldı
İhtiyaç sahiplerinin aylık erzaklarını istedikleri gibi seçip alabildikleri Dost Market Projesi’nin bir yıl gibi kısa bir zamanda büyüdüğünü vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Kısa zamanda 2200 haneye ulaştık. Verdiğimiz kartlarla ihtiyacı olan yurttaşlarımız gelip istedikleri erzakları ya da temizlik malzemelerini alabiliyor. Hatta marketimize Ayakkabıcılar Sitemizin katkıları ile ayakkabı reyonu da ekledik. Bornova Merkez’de bulunan mağazamızın sayısını arttıracağız. Kısa süre içinde Altındağ’a da bir mağaza açmayı planlıyoruz. Projemizi Eskişehir’deki Odunpazarı Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı ve müdürlerinin örnek olarak incelemeye gelmeleri bizim için büyük mutluluk oldu” dedi.
Aynısını Odunpazarı’nda kuracağız
Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Caferoğlu da Bornova’daki Dost Market uygulamasının örnek bir proje olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: “Biz Bornova’nın bu projesini basın yayın organlarında gördük. Gelip yerinde incelemek istedik. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’yı böyle bir projeyi hayata geçirdiği için kutluyoruz. Biz de Odunpazarı’nda aynısını hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

Sosyal Medya da Paylaş