Taşkınların yaşandığı Dere’ye köprü geçişi yapılıyor

Bornova Belediyesi’nin trafiğin daha rahat işlemesi için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğü yol çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda kış aylarında taşkınların yaşandığı Kavaklıdere’nin yatağı genişletilerek yeni bir köprü yapıldı. Dere üzerindeki ikinci köprü de yenilenecek

Asfalt sezonunu Karacaoğlan Mahallesi’nde açan Bornova Belediyesi, kent trafiğinin daha sağlıklı işlemesi için yaptığı yol çalışmalarını sürdürüyor.
Bu doğrultuda son olarak Yunus Emre Mahallesi’ndeki köprü geçişi yenilendi. Özellikle kış aylarında taşkınların yaşandığı Kavaklıdere’nin
yatağı genişletilerek yeni bir köprü yapıldı.

Korkuluklar da yenilendi

İZSU ile birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında Kemalpaşa Caddesi’nden Yunus Emre Mahallesi’ne geçişle ilgili sorunlar giderilmiş oldu. Dere yatağının kenarındaki ve asfaltlanan köprünün üzerindeki korkuluklar da yenilendi.

İkinci Köprü de yenilecek

Şiddetli yağışlarda sorun yaşanan bölgedeki çalışmaların sürdüğünü söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Kavaklıdere üzerindeki diğer köprünün de yenileneceğini belirterek, “Trafiğin daha rahat işlemesi, cadde, sokak, köprü geçişleri ve dere yataklarının daha modern bir görünüme kavuşması için İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte yaptığımız çalışmalar kentin dört bir yanında devam ediyor. Yunus Emre Mahallesi’deki köprü geçişleri de bu kapsamda yenilendi. Yapılan çalışmalar nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU’ya teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sosyal Medya da Paylaş