İçerdiği kimyasallar nedeniyle çevre kirliliği oluşturan ve insan sağlığını tehdit eden atık piller için yeni bir kampanyaya imza atan Bornova Belediyesi örnek bir çalışma başlattı.  Bitmiş durumda olan pilleri getiren vatandaşlara çeşitli hediyeler veriliyor. Kampanyanın hedef kitlesini özellikle çocuk ve gençler oluşturuyor.

Kampanya kapsamında, 5 atık pil getirene Büyük Park içinde bulunan mini golf sahalarında oyun oynama hakkı  ve Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sergilenen oyunlara bilet hediye edilirken, 10 pil getirene de kitap veriliyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların atık pilleri; BBŞT gişesi, Uğur Mumcu Kültür Merkezi ile +1 Down Kafe ve Kızlar Kahvesi’nde oluşturulan toplama noktalarına getirmeleri yeterli oluyor.

Belediye olarak doğanın ve çevrenin korunması konusunun öncelikleri arasında yer aldığını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Atık yağlar gibi atık piller de doğaya büyük zararlar veriyor. Bu kampanya ile vatandaşlarımızın çevre duyarlılığını da arttırmak istedik. Özellikle de çocuklarımıza ve gençlerimize bu konuda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş