Başkan Olgun Atila hafta sonunu annelere ayırdı

Bornova Belediyesi geride bıraktığımız hafta sonu Anneler Günü’ne özel etkinlikler düzenledi. Tüm etkinliklere katılan Başkan Olgun Atila, “Sizlerin emeği ödenmez” dediği annelere karanfil dağıttı. Bornova Belediyesi, Pınarbaşı’nda gerçekleştirdiği Anneler Günü Piknik ve Kermesi’ne; annesini doğumu sırasında kaybeden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da katıldı

Bornova Belediyesi, Anneler Günü’nde annelere özel Piknik ve Kermes düzenledi. Pınarbaşı Çamlık Parkı’nda gerçekleşitirilen etkinlik şölen havasında geçti. Bornova Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun şarkıları ile eğlenen anneler, keyif dolu bir gün geçirdi. Şarkılar eşliğinde halaylar çekti. Başkan Olgun Atila Eşi ile birlikte karanfil dağıttığı annelerin mutluluğuna ve coşkusuna ortak oldu.

Başkan Atila: Annelerimize layık olalım

Aileleriyle Parkı dolduran kadınlara seslenen Başkan Atila, Ulu Önderimiz Atatürk’ün Annesi Zübeyde Hanım’ı saygı ve sevgiyle andıklarını söyledi. Atila, “Onların emeği ödenmez. Bizleri bugünlere getiren annelerimize layık olmalıyız. Anneler ağlamasın, yüzleri hep gülsün. Annelerimiz sadece mutluluktan ağlasın. Tüm annelerin Anneler Günü olsun” diye konuştu.

Metin Fezyioğlu da oradaydı

Etkinliğe Annesi Saide Hanım’ı doğumu sırasında kaybeden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da katıldı. Ev sahibi Başkan Atila ve kendisine eşlik eden İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan’la birlikte kadınların Anneler Günü’nü kutlayan Feyzioğlu, “Sizler bizim varımız yoğumuz, baştacımızsınız. Nefes aldığımız sürece annelerimizi başımızın üzerinde taşımak boynumuzun borcudur” dedi.

Bornova Belediyesi, Pınarbaşı’ndaki bu özel etkinliğin yanısıra; “Çiçek bizden, sevgiyle annenize götürmek sizden” sloganıyla Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda kırmızı karanfil dağıttı. Başkan Olgun Atila, hem burada, hem de Karaçam Mahallesi’nde kadınların Anneler Günü’nü kutladı. Hafta sonunu annelere ayıran Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 20. Kuruluş Yılı Geleneksel Anneler Günü Kahvaltısı’na da katıldı.

Sosyal Medya da Paylaş