Tertemiz camilerde huzurlu ibadet

Tüm yıl boyunca ilçedeki kutsal mekanlarda temizlik hizmeti veren Bornova Belediyesi, Ramazan Ayı’nda bu çalışmalarını yoğunlaştırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler camileri baştan aşağı temizledi

Bornova Belediyesi, vatandaşların ibadetlerini hijyenik bir ortamda huzur içinde yapması için gerekli önlemleri alıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı dörder kişilik iki ekibin yaptığı temizlik sayesinde vatandaşlar ibadetlerini hijyenik bir ortamda yapmanın huzurunu yaşıyor. İki ekip günde 4 ibadethanenin temizliğini tamamlıyor. Kutsal Ramazan Ayı’nda da bu hizmet için görevlendirilen ekiplerin sayısı da arttırıldı.

Halılılar makinelerle yıkanıyor

İlçedeki her cami ve cemevi belediye ekiplerince ayda en az bir kez temizleniyor. Özellikle vatandaşların ibadetlerini yaparken alınlarını koyduğu halıların temizliğine büyük önem veriliyor. Halı yıkama makinesiyle hijyenik bir ortam sağlanıyor. Bunun yanında pencere ve sütunların temizliği de büyük bir titizlikle yapılıyor. Bu sistemle ilçedeki 104 cami ve 2 cemevi temizleniyor.

Verilen hizmet hem ibadetlerini yapan vatandaşları hem de din görevlilerini memnun ediyor. Cami imamları Bornova Belediyesi’nin verdiği temizlik hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirerek başta Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila olmak üzere çalışanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor.

İbadet yerlerinin temizliğine büyük önem verdiklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Ekiplerimiz büyük bir titizlikle çalışıyor. Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzur içinde ve hijyen bir ortamda yapmaları için verdiğimiz bu hizmeti sürdüreceğiz. Kutsal Ramazan Ayı’nda bu hizmetimize daha da ağırlık veriyoruz” dedi.28

Sosyal Medya da Paylaş