Pınarbaşı dere yatağı temizlendi
İlçedeki yaşam kalitesini daha da arttırmak için proje ve hizmetler üreten Bornova Belediyesi, temizlik çalışmalarından taviz vermiyor. Son olarak Pınarbaşı Mahallesi Değirmenaltı Mevkii’inde bulunan dere yatağı ve su kanallarında kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirildi

Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan geniş çaplı temizlik çalışmaları kapsamında, Pınarbaşı Mahallesi Değirmenaltı Mevkii’inde bulunan dere yatağı ve su kanalları temizlendi. Ekipler su kanallarının içinde biriken çöpleri toplarken, kepçelerle de kanala su taşıyan dere yatağının içi boşaltıdı.

Düğün salonlarının yoğun olduğu bölgede kirlenmenin de fazla olduğunu belirten yetkililer, su kanallarının belirli periyotlarda temizlendiğini söyledi.

Temizliğin kirletmemekten başladığını belirten Başkan Olgun Atila, “Vatandaşlarımızın sağlık bir çevrede yaşaması en önemli önceliğimiz. Bunun için en önemli krater de temizlik. Bornova’da temizlikten asla taviz vermiyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini her geçen gün daha da yükseltmeye kararlıyız” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş