İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle, Bornova’da ulaşımı rahatlatacak çok kritik bir yol düzenlemesi yapıldı. Mahfel bölgesinde, Fevzi Çakmak Caddesi ile 373 Sokak arasında doğrudan bağlantı sağlandı. Bu sayede, Bornova Merkez’den alışveriş merkezlerinin de bulunduğu Ege Üniversitesi Hastanesi’nin arkasındaki bölgeye trafiğe takılmadan geçilebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nin uyumlu çalışmasıyla, Fevzi Çakmak Caddesi ve 373 Sokak arasındaki doğrudan geçiş düzenlemesi tamamlandı. Yeni düzenleme sayesinde Mahfel Bölgesi’nden gelen araçlar, Ankara Caddesi’nin karşısına geçmek için Ege Üniversitesi Hastanesi’nin önündeki kavşağı dolaşmak zorunda kalmayacak.

Hem trafik yoğunluğunu azaltan hem de sürücülerin yakıttan tasarruf etmesini sağlayan düzenleme, aynı zamanda Metro’nun Bornova çıkışındaki otobüs duraklarının arasından kaçak geçiş yapılmasının da önüne geçti. Ege Üniversitesi’nin arkasındaki bölgede bulunan alışveriş merkezlerine geçiş başta olmak üzere Kazım Dirik Mahallesi’nden Mevlana Mahallesi’ne ulaşımı da kolaylaştıran ve kestirme hale getiren düzenleme vatandaşların da beğenisini kazandı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’da ulaşımı rahatlatmak için pek çok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyerek, “İzmir Büyükşehir Belediyemizin hayata geçirdiği yeni yollarla ulaşımı daha pratik ve konforlu hale getiriyoruz. Bu yönde yeni projeler üretip hayatı kolaylaştıracak düzenlemeleri ve yatırımları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş