Bornova Belediyesi’nin vatandaşların spor olanaklarından daha çok yararlanması hedefi kapsamında düzenlediği ve yaz-kış devam eden yüzme kursları büyük ilgi görüyor. Muhammet Yıldız Işıkkent Spor Tesislerin’de gerçekleşen kurslardan 2016 Yaz döneminde 42’si yetişkin olmak üzere toplam 959 kişi yararlanıyor.

Bornova Belediyesi’nin yılın 12 ayı kesintisiz yüzme keyfi yaşanan Muhammet Yıldız Işıkkent Spor Tesisleri’ndeki yarı olimpik havuzlar, sıcaklardan bunalan vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. 2016 Yaz dönem için açılan yüzme kurslarından 5 yaş ve üzeri 959 kişi yararlanıyor. Ücretsiz servis hizmeti de verilen kurslarda, tamamı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu, cankurtaranlık brövesine  ve antrenörlük belgesine sahip 10 antrenör ve 4 can kurtaran görev yapıyor.

Havuzlarda hijyen ön planda

 Kapalı havuz, açık havuz ve 2 adet çocuk havuzu olmak üzere 4 adet havuzu bulunan tesislerde temizlik ve hijyen ön planda tutuluyor. Her gün su kalitesi ölçümleri yapılırken, ayda birde su Hıfzıssıhha tarafından test ediliyor.

Eylül ayına kadar devam eden kursların yoğun talep gördüğünü belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Tesislerimizde bulunan havuzlarda yılın 12 ayı hizmet veriyoruz. Özellikle yaz dönemlerinde çocuklar ve gençler büyük ilgi gösteriyor. Böylece yaz tatili dönemini spor yaparak faydalı bir şekilde değerlendirmiş oluyorlar. Yaz kurslarımızın ardından ekim ayında kış kurslarımızın da kayıtlarına başlayacağız” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş