Bornova Belediyesi organizasyonunda Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı öğrencilerinin “10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri” renkli görüntülere sahne oldu. Şef Mahmut Karagenç yönetimindeki Ege koronun performansı ayakta alkışlandı. TRT İzmir Radyosu Sanatçısı Mahir Tokdemir, Atatürk’ün hayatını şiirsel bir anlatımla ortaya koyarken, gösteri Abdurrahim Karademir’in Atatürk karakteri ile yaptığı solo dans da geceye ayrı bir anlam kattı.

Bornova Belediyesi ile Ege Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Konseri yoğun ilgi gördü. Ege Üniversitesi MÖTBE Kültür Merkezi’ndeki konserde; “Bülbülüm Altın Kafeste”,  “Manastırın Ortasında”, “Burası Muş’tur, yolu yokuştur” ve “Vardar Ovası” gibi Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Şef Mahmut Karagenç yönetimindeki Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı öğrencilerinin performansı ayakta alkışlandı. TRT İzmir Radyosu Sanatçısı Mahir Tokdemir, Atatürk’ün hayatını şiirsel bir dille anlattı. Abdurrahim Karademir’in Atatürk karakteri ile yaptığı solo dans ise anma etkinliğe ayrı bir anlam kattı. Öte yandan Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde anma ve çelenk töreni düzenlendi. Saat tam 9’u 5 geçe Bornova’da 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Atatürk, hayatını Türk Milleti’ne adamış bir dünya lideridir. Onun bize emanet ettiği Ülkemizi ve Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacağız. İyi ki bizim liderimiz Atatürk olmuş. Biz onun izinden gidip işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeye devem edeceğiz” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş