Doğanlar’daki Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etap çalışmaları ve çevre düzenlemeleriyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilk etabını tamamladığı stadın Güney tribününün çatı kaplamasına geçildi. Temelleri hazırlanan aydınlatma direkleri ise önümüzdeki günlerde monte edilecek. Böylece Yeni Bornova Stadı’nda Süper Lig de dahil her maç günün her saatinde oynanabilecek. Stadın etrafındaki yollar da ulaşım sorunu yaşanmaması için daha geniş hale getiriliyor.

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilk etabını tamamladığı Doğanlar’daki Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etap çalışmaları ve çevre düzenlemeleriyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Doğu ve batı tribünün ardından yapımına geçilen Güney tribününün betonarme kısmı tamamlandı. Çatı kaplama işine geçildi.

Üçüncü etap çalışmaları kapsamında Kuzey tribünü tamamlandığında seyirci kapasitesi 12.500 olacak stadın, aydınlatma direklerinin temelleri de hazırlandı. 50 metre yüksekliğindeki aydınlatma direkleri önümüzde günlerde monte edilecek. Tüm bunlarla birlikte stadın çevresiyle ilgili çalışmalar da yapılıyor. Stadın etrafındaki yollar ulaşım sorunu yaşanmaması için daha geniş hale getiriliyor. Yol ve kaldırım çalışmalarıyla birlikte yeni otopark alanları da oluşturuluyor.

Şu anda bile gündüz maçı oynanacak durumda olan Yeni Bornova Stadı’nın önümüzdeki sezona tam anlamıyla hazır olacağını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İş sadece stadı yapmakla bitmiyor. Stat kadar, çevresi de çok önemli. Sporseverlerin oraya kolay bir şekilde ulaşması, aynı şekilde ayrılması gerekiyor. Bu anlamda bölgedeki mevcut yolları genişlettik. Yeni imar yolları açtık. Çalışmalar tamamlandığında bölge bambaşka bir görünüme kavuşacak” diye konuştu.

Sosyal Medya da Paylaş