Bornova Belediyesi Atatürk ve İnönü mahallelerinde iki pazar yeri yapacak. İki mahalledeki pazar yerinin projesi de bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda sosyal donatı alanları eklenerek hazırlandı.

Atatürk Mahallesi Pazaryeri, içinde çok amaçlı salon ve çocuk oyun alanı da olacak şekilde planlandı. Yapı sosyal tesis olarak kullanılacak A Blok ve pazar yeri olarak kullanılacak B Blok olarak iki bölümden oluşacak. Sosyal tesis binası 970 metrekare, pazar yeri binası ise 1700 metrekare alana yapılacak. A Blok’ta 250 kişilik çok amaçlı salon ve kafeterya yer alırken, B Blok’ta ise 96 tezgahlı pazar yeri ve çocuk oyun alanı bulunacak.

İnönü Mahallesi Pazaryeri 112 tezgahlı olacak. İki blok olarak projelendirilen pazar yeri toplam 2000 metrekare alanda yapılacak. 1900 metrekarelik alanda 112 tezgahlı pazar yeri bulunurken, 100 metrekarelik alanda zabıta ve çay ocağı gibi bölümleri içeren ikinci blok yapılacak.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Atatürk Mahallesi Pazar Yeri’nin ihalesinin tamamlandığını, İnönü Mahallesi Pazar Yeri’nin ihale hazırlıklarının da devam ettiğini söyledi. İki projenin de mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda projelendirildiğini söyleyen Başkan Atila, “İki pazar yerini de en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine açacağız” dedi.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bornovabel/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729