Bornova Belediyesi’nin Büyükpark içinde hayata geçirdiği Down Kafe’nin üçüncü yıl kutlamarında eğlenceli anlar yaşandı. Kafe’de çalışan Down Sendromlu gençler ayrı ayrı hazırladıkları resim çalışmalarında, “+1 Farkla Yaşamın içindeyiz, Down Kafe 3 yaşında” yazısı oluşturdu. Pasta kesiminin ardından sergilenen dans gösterisi ilgi ile izlendi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila kutlamaya eşi ve çocukları ile birlikte katılarak Down Sendromluları yalnız bırakmadı.

Down Sendromlular için Bornova Belediyesi’nin Büyükpark içinde açılışını 3 Aralık Engeli Hakları Farkındalık Günü’nde yaptığı +1 Down Kafe üçüncü yaşını kutladı. Kafe’de çalışan Down Sendromlu gençler ayrı ayrı hazırladıkları resim çalışmalarında, “+1 Farkla Yaşamın içindeyiz, Down Kafe 3 yaşında” yazısı oluşturdu. Pasta kesiminin ardından sergilenen dans gösterisi ilgi ile izlendi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila kutlamaya eşi ve çocukları ile birlikte katılarak Down Sendromluları yalnız bırakmadı.

Kafede çalışan Down Sendromlu gençlerden Korhan Korkmaz’ın annesi Nesibe Korkmaz, “Down Kafe bize umut oldu. Kol kanat oldu. Yeni dostlar edindik. Çocuklarımız sosyalleşti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şükrü Akyol’un babası Kemal Akyol da bu projede emeği geçen başta Başkan Olgun Atila olmak üzere herkese teşekkür ederek, “Çocuklarımız burada çok mutlu oluyor. Daha önce hayal bile edemeyeceğimiz şekilde sosyalleşiyor” diye konuştu.

Burak Bilge’nin annesi Gülten Bilge de evden bile çıkamayan çocukların Down Kafe sayesinde artık tek başlarına alışveriş yapmaya gidebildiklerini söyledi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da özel kardeşlerimizle birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Bir bir farkındalığı ortaya koyduk. Hayata birlikte paylaşıyoruz. Maçlara ve diğer sosyal aktivitelere bu özel kardeşlerimizle birlikte gidiyoruz. Umarım yüzleri hep güler. Güzel günler yaşarlar. Down kafemiz üçüncü yaşı kutlu olsun.”

Sosyal Medya da Paylaş