Kurulduğu 2008 yılından bugüne 10 yılda, 9 bin öğrenciye eğitim Bornova Belediyesi Genç Kaşifler Bilimevi’nde Güz Dönemi eğitimlerine katılan öğrenciler katılım belgelerini törenle aldı. Miniklerin heyecanına ortak Başkan Olgun Atila, en yatırımın çocuklara yani geleceğe yapılan yatırım olduğunu söyledi.

Genç Kaşifler Bilimevi‘nde 12 hafta süren Güz Dönemi sona erdi. 4. ve 5. sınıf öğrencisi 220 çocuk daha katılım belgelerini törenle aldı. Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri, Nedret Güvenç Sahnesi’nde düzenlenen törende, öğrencilerin heyecanınına Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da ortak oldu.

En önemli yatırımların çocuklara yani geleceğe yapılan yatırımlar olduğunu söyleyen Başkan Olgun Atila, “Bu nedenle Bornova Belediyesi olarak uzun yıllardır eğitime destek veriyoruz. Genç Kaşifler  Bilimevi’nde, BELGEM’de, Dost Bilim Evi’nde ve Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde bu çalışmalarımız artarak devam ediyor. Çocuklarımızın sadece böylesi eğitimler değil, spor, hobi ve beceri edindirme kurslarından da yararlanmasını istiyoruz.” diye konuştu.

10 yılda 9 bin öğrenci

Temel amacı bilim ve teknolji çağında araştırmaya istekli, matematik, teknoloji ve fen bilimlerine meraklı çocukları bir araya getirmek, bilimi sevdirmek, bilim insanı olma yolunda yönlendirmek ve desteklemek, araştırmaya, denemeye, soru sormaya ve analitik düşünmeye teşvik etmek olan Genç Kaşifler Bilimevi, kurulduğu 2008 yılından bugüne 9 bin öğrenciye eğitim verdi. Genç Kaşifler Bilimevi’nde uygulama ağırlıklı olan eğitimler beş ayrı laboratuvarda gerçekleştiriliyor. Hem birebir hem de grup halinde çalışma imkanı sunulan öğrencilerin sadece bilişsel değil, sosyal gelişimlerine de katkı sağlanıyor.

Genç Kaşifler Bilimevi’nde Bahar Dönemi’nde başlayacak eğitimler için kayıtlar devam ediyor.

Sosyal Medya da Paylaş