Bornova Belediyesi, fiziki ve sosyal yatırımlarını sürdürürken kent estetiği için de önemli çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda ilçenin pek çok yerini süslemeye başlayan Bornova yazıları vatandaşların büyük beğenisini kazanıyor. Bornova Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı, Forum Bornova ve Otogar Kavşağı ile birlikte Topçu Tugayı Yolu’nun girişine de Bornova yazısı yerleştirdi. Gece aydınlatması da yapılan yazı ilçeye renk kattı. Hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin buluşma noktası haline geldi.

Bornova Belediyesi bir yandan birbiri ardına hayata geçirdiği projelerle ilçenin modern kimliğini ön plana çıkarırken, bir yandan da kentin daha güzel ve estetik görünmesi için çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda kentin farklı yerlerine yerleştirilen Bornova yazıları ilçede yaşayanların büyük beğenisini kazandı.

Bornova Cumhuriyet Meydanı, Forum Bornova girişi, Altındağ Otogar Kavşağı’ile birlikte Manisa Kavşağı’ndaki Topçu Tugayı Yolu’nun girişini de ışıl ışıl bir Bornova yazısı süsledi. Vatandaşların önünde hatıra fotoğrafı çektirdiği yazıda bulunan ‘O’ harfleri yerine kullanılan kalpler ise Bornova sevgisini simgeliyor.

Bornova’nın İzmir’e giriş kapılarından olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Şehrimize gelenler önce Bornova’yı görüyorlar. Bunun için bir farkındalık oluşturmak istedik. Farklı noktalara 4 adet Bornova yazısı yerleştirdik. Bornovamız bu estetik dokunuşlarla daha da güzel hale geliyor. Kente olan aidiyet duygusu da böylece daha da pekişiyor” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş