Bornova Belediyesi, hem atık pillerin doğayı kirletmesinin önüne geçmek hem de yarıyıl tatilindeki çocukların eğlenceli zaman geçirmesine katkıda bulunmak için ücretsiz golf etkinliği düzenledi. Çocukların golf oynayıp eğlenceli vakit geçirmesi için 5 kullanılmış pili Büyükpark içindeki Kızlar Kahvesi’ne getirmesi yeterli.

Bornovalı çocuklar yarıyıl tatilinde hem doğanın korunmasına katkıda bulunuyor hem de Bornova Belediyesi’nin Büyükpark içindeki Kızlar Kahvesi’nde bulunan golf alanında gönüllerince vakit geçiriyor. Atık pillerin doğayı kirletmesinin önüne geçmek için başlatılan kampanya kapsamında çocuklar, kullanılmış 5 adet pili getiriyor karşılığında golf alanında yarım saat ücretsiz oyun hakkı kazanıyor.

Aileler memnun

Kısa süre önce açılan Kızlar Kahvesi’nin yanındaki 9 delikli golf alanına aileleriyle birlikte gelen çocuklar, bir yandan atık pillerin doğaya zarar vermesini önlerken bir yandan da eğlencenin tadını çıkarıyor. Kızlar Kahvesi’nde çaylarını yudumlarken çocuklarının neşe içindeki oyunlarını seyreden aileler ise yarıyıl tatili boyunca sürecek uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

Hem doğayı koruyorlar hem de eğleniyorlar

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bir dönem boyunca okullarına ve derslerine yoğunlaşan çocukların yarıyıl tatilinde eğlenceyi hak ettiklerini söyleyerek, “Bu düşünceyle Bornova Belediyesi olarak çocuklarımızın eğlenceli vakit geçirecekleri bir etkinlik düzenlemek istedik. Çevremizi korumanın önemini de atık pilleri toplayarak anlatıyoruz. Çocuklarımız doğayı koruma anlayışını ve eğlenceyi çok güzel birleştirdi. Bütün çocuklarımızı tatil boyunca golf oynamaya davet ediyorum” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş