Bornova Belediyesi ilçenin her yerinde yaşam standartlarını yükseltecek yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kavaklıdere Mahallesi’nde mülkiyeti Bornova Belediyesi’ne ait iki bina yıkılarak meydan ve yeşil alan düzenlemesi çalışmaları başlatıldı.

Bornova Belediyesi, Kavaklıdere Mahallesi’ndeki vatandaşların en çok talep ettiği hizmetler arasında yer alan meydan, yeşil alan ve çocuk oyun parkını yapmak üzere çalışmalara başladı. Mülkiyeti Bornova Belediyesi’ne ait iki bina boşaltılarak yıkıldı. Yıkımın ardından elde edilen yaklaşık 700 metrekarelik alanda meydan düzenlemesi yapılacak.

Bu düzenleme ile mahallelilerin eksikliğini duydukları toplanma alanı elde edilmiş olacak. Meydan düzenlemesi içerisinde çocuk oyun alanı, yeşil alan ve oturma grupları da yeralacak. Meydanın zemini kırsal yerleşime uygun olarak doğal taşlarla kaplanacak.

Son yerel seçimlerde köylerin mahalle statüsü alarak belediyelere devredilmesinden sonra ilçenin her noktasında olduğu gibi buralarda da planlı bir çalışma başlattıklarını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Belediyemizin imkanları ölçüsünde en çok talep edilen hizmetleri yerine getiriyoruz. Kavaklıdere’de yaptığımız anket sonuçlarına göre en çok istenen çocuklarımız için oyun alanları ve kadınlarımız için de yeşil alan ve oturma gruplarıydı. Kavaklıdere Mahallesi’nde vatandaşlarımızı ziyaret ettiğimizde bizden en çok talep edilen meydan düzenlemesi çalışmalarını, mülkiyeti belediyemize ait olan iki binamızı yıkarak başlattık. Burada vatandaşlarımızın yararlanacağı küçük bir kafeterya da olacak” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş