Ulusal düzeyde elde ettiği başarıları ile İzmir’in gururu olan Bornova Belediyespor Taekwondo Şubesi, spor okulllarında yüzlerce öğrenciye yaz tatillerini daha verimli şekilde geçirme imkanı sunuyor. Yetenekleri ile dikkat çeken sporcular Yeşil-beyazlıların alt yapısına yönlendiriliyor.

Faaliyetlerini kızlar ve erkekler kategorisinde sürdüren Bornova Belediyespor Tekvando Şubesi, yaz spor okulları ile tatildeki öğrencilere spor yapma imkanı sunuyor. Yaş gruplarındaki spor okulunda 7-14 yaş arası çocuklar ve gençler eğitim alıyor. Pınarbaşı Spor Salonu’nda verilen taekwondo kursularına 150 öğrenci katılılıyor. Salı ve Perşembe olmaz üzere haftada iki gün olarak gerçekleştirilen kurslar, öğrencilerin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor. Deneyimli antrenörlerin gözetimindeki kurslar, Kış ve Yaz dönemi olmak üzere yılın 12 ayı devam ediyor.

Disiplin ön planda

Aynı zamanda takım kaptanı da olan Antrenör Abdurrahman Erkekli, taekwondonun Türkiye’de futboldan sonra en çok lisanslı sporcusu bulunan branş olduğuna dikkat çekti. Taekwondo’nun disiplin yönüyle ön palana çıkan bir spor dalı olduğunu söyleyen Erkekli, Bornovalı çocukları ve gençleri spor okullarına katılmaya davet etti.

Şampiyonlar yetişiyor

Ulusal düzeyde elde ettiği başarılarla dikkat çeken Bornova Belediyesporlu sporculardan Abdurrahman Erkekli, 2016 yılı Türkiye Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’nda 63 kiloda, İsmail Duha Özmen ise 2017 Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda 30 kiloda altın madalya kazandı.

Sosyal Medya da Paylaş