Bornova Stadı ve Atatürk Spor Kompleksi gibi dev spor yatırımlarını kente kazandıran bu tesislerde önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Bornova Belediyesi, spor alanında kentin dört bir yanındaki yatırımlarına da devam ediyor.Çocukların ve gençlerin daha iyi koşullarda spor yapabilmeleri amacıyla Naldöken sahasının ardından Işıkkent sahası da tamamlandı. Yıllardır özlemini çektiği sahaya kavuşan Işıkkent Mahallesi sakinleri de, bölgeyi temsil edecek bir spor kulübü kurmak için düğmeye bastı.

Bornova Stadı ve Atatürk Spor Kompleksi gibi dev spor yatırımlarını kente kazandıran Bornova Belediyesi, Bornovalı amatörleri de unutmadı. Naldöken sahasının ardından Işıkkent sakinlerinin yıllardır özlemini çektiği futbol sahası da tamamlandı.

Biz istedik, Başkan Atila yaptı

Işıklar Mahallesi Muhtarı Necati Karabulut ile Egemenlik Mahallesi Muhtarı Osman Kasap da sahanın hizmete açılmasıyla birlikte iki mahalleyi temsil edecek bir spor kulübünün kurulması için çalışmalara başladı. Çocukların ve gençlerin bir kulüp çatısı altında bu tesisten daha verimli bir şekilde yararlancağını düşünen Karabulut ve Kasap, Işıkkent Spor Kulübü’nün kurulması için gerekli başvuruyu yaptı, onay aldı. İki Mahalle Muhtarı, böylesi bir tesisin en önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da taleplerine duyarsız kalmayarak sahayı kısa sürede bölgeye kazandırdırdığı söyledi.

Çocuklar ve anneleri çok mutlu

Sokak aralarında futbol oynamaktan kurtulan çocuklar, artık yeni semt sahalarında top koşturmaya başladı. Minik futbol tutkunları ile çocuklarının spor yapacağı bir alana kavuşmasının sevinci yaşayan Işıkkent sakinleri Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür etti.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bornovabel/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729