Vatandaşa hizmet yolunda tüm kaynaklarını en iyi şekilde kullanan Bornova Belediyesi, belediye araçlarının bakım ve onarım hizmetini kendi Fen İşleri Şantiyesi’ndeki tamir atölyesinde yapıyor. Böylece, Belediye kaynaklarından ve zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. Yaratılan kaynaklar vatandaşlara yatırım ve hizmet olarak kullanıyor.

Her türlü aracın bakımı yapılıyor

Fen İşleri Şantiyesi’ndeki tamirhanede Bornova Belediyesi’ne ait kamyon, kamyonet, iş makinaları ile minibus, midibüs ve otomobil olmak üzere tüm binek araçlara bakılıyor. Tamir kanalları, araç kaldırma lifti ve arıza tespit cihazı sayesinde kısa sürede tüm araçların bakımı yapılabiliyor. Araçların periyodik bakımlarından arızalarına, motor yıkamadan lastik değişimine kadar tüm işlemler, tam donanımlı atölyede, usta eller tarafından gerçekleştiriliyor. Böylece kısa sürede onarımları yapılan araçlar tekrar hizmet vermeye başlıyor.

Tüm kaynaklarımızı vatandaşlarımız için

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, araç bakım ve onarımlarını kendi bünyelerinde yapmalarının önemine dikkat çekti. Önceki yıllarda özellikle binek araçların tamirinin dışarıda yapıldığını hatırlatan Başkan Atila, “Kamyon ve iş makinaları dışındaki araçlarımızı atölyemizde tamir edemiyorduk. Atölyemizi yeniledikten sonra  hem zamandan kazanıyoruz, hem de tasarruf etmiş oluyoruz. Tasarrufla elde ettiğimiz kaynaklarla da vatandaşlarımıza yönelik daha fazla yatırım yapıyor, daha fazla hizmet sunuyoruz” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş