Bornova’da yaz asfalt sezonu açıldı

İlçedeki yaşam standartlarını daha da arttırmak için fiziki yatırım ve çalışmalarını ara vermeden sürdüren Bornova Belediyesi, yaz ayları için asfalt sezonunu açtı. Yaz boyunca 30 bin ton asfalt dökeceklerini belirten Başkan Olgun Atila, Büyükşehir Belediyesi’nin de yapacağı çalışmalarla birlikte Bornova’da sorunlu yol kalmayacayacağını söyledi.

Bornova Belediyesi, asfalt sezonunu Karacaoğlan Mahallesi’nde açtı. Vatandaşların talebi üzerine hemen başlatılan çalışmayla asfaltlanan 6244 sokak pırıl pırıl bir görünüme kavuştu.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çalışmaları ilgili başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte yerinde inceledi. Mahalle sakinleriyle de biraraya gelen Başkan Atila, istek ve şikayetleri dinledi. Başta çevre düzenlemeleri olmak üzere bölgede yapılacak çalışmaları planlar üzerinde anlattı.

Daha planlı ve modern ent oluşturmak için fiziki yatırım ve çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Başkan Atila, “Asfalt sezonumuzu açtık. İşe Karacaoğlan Mahallesi’nden başladık. Yaz boyunca ihtiyaç duyulan bölgelerdeki yollara 30 bin ton asfalt dökeceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nin de yapacağı asfaltlama çalışmalarıyla birlikte Bornova’da sorunlu yol kalmayacak” diye konuştu.

Muhtar teşekkür etti

Karacaoğlan Mahallesi Muhtarı Sönmez Eriş ise “İsteğimizi bildirdik. Kısa sürede gerekli çalışma yapıldı. Mahallemiz tozdan topraktan kurtuldu. Bornova Belediyesi’ne ve Başkanımız Olgun Atila’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş