Bornova Belediyesi’nin pek çok branşta ve yaş grubunda verdiği spor kurslarında yaz dönemine geçiliyor. Her yıl yaz ve kış olmak üzere yıl boyunca 2 dönem halinde açılan ve uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara katılmak için son başvuru tarihi 10 Haziran olarak belirlendi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila 20 Haziran’da başlayacak olan kurslara Bornovalı tüm çocukları ve kadınları katılmaya çağırdı.
Bornova Belediyesi’nin yıl boyunca devam eden kursları yaz döneminde de devam ediyor. Haziran ayında okulların kapanmasıyla birlikte yaz dönemi kursları başlayacak. Yaz dönemi için 9 branşta ve farklı yaş grubundaki çocuklar ve kadınlar için açılacak olan kursların kayıtları başladı. Son başvuru tarihi 10 Haziran olarak belirlenen kurslarda Futbol, Basketbol, Yüzme, Voleybol, Hentbol, Cimnastik, Taekwando, Hareket Eğitimi ve Aerobik-Pilates branşları yer alacak.
20 Haziran tarihinde başlayacak olan yaz kurslarına katılmak isteyenler başvurularını yüzme kursu için Bornova Belediyesi Muhammet Yıldız Işıkkent Spor Tesisleri’nden yaparken, diğer branşlar için Bornova Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü Kayıt Ofisi (Bornova Şehir Stadı altı) ve Atatürk Spor Kompleksi’nden gerçekleştirebilecek.
Tüm Bornovalıları spor yapmaya davet eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Yaz tatiline girecek öğrencilerimiz için en yararlı aktivite spor olacaktır. 4 yaştan başlayan kurslarımızda kadınlarımız için Aerobik-Pilates branşıda bulunuyor” diyerek bilgi verdi.
Bornova Belediyesi’ne ait spor tesislerinde uzman eğitmelerden tarafından verilecek 9 branştaki kurslar ve yaş grupları şöyle;
Futbol: 7-15 yaş arası
Basketbol: 7-15 yaş arası
Yüzme: 6-15 yaş arası
Voleybol : 7-15 yaş arası
Hentbol: 7-15 yaş arası
Cimnastik: 5-8 yaş arası
Taekwando: 7-15 yaş arası
Hareket Eğitimi: 4-6 yaş arası
Aerobik-plates: Yetişkin bayanlar

Sosyal Medya da Paylaş