Doğanlar’daki Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etap işleri son aşamaya gelirken çevre düzenlemeleriyle ilgili çalışmalar da sürüyor. İlk etabın ardından ikinci etapta güney tribünü ve gece maçları için aydınlatma direkleri takılıyor. Ağustos Ayı başında tamamlanacak ikinci etap çalışmaları ile 6500 seyirci kapasiteli Yeni Bornova Stadı’nda Süper Lig de dahil bütün maçlar günün her saatinde oynanabilecek. Stadın etrafındaki yollar da ulaşım sorunu yaşanmaması için daha geniş hale getirildi. Stadın üçüncü etap çalışmaları kapsamında kuzey tribünü tamamlandığında seyirci kapasitesi 12 bin 500’e çıkacak.

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilk etabını tamamladığı Doğanlar’daki Yeni Bornova Stadı’nın çevre düzenlemeleri de devam ediyor. Ağustos Ayı başında tamamlanacak ikinci etap çalışmaları kapsamında kale arkasındaki güney tribünü ile gece maçları için aydınlatma direkleri takılıyor. Ağustos Ayı başından itibaren 6500 seyirci kapasiteli UEFA standartlarındaki statta Süper Lig de dahil her maç günün her saatinde oynanabilecek.

Passolig de geliyor

Öte yandan yeni sezonda Süper Lig ve Birinci Lig maçları için gerekli passolig sistemi için de gerekli görüşmeler yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun görevlendirdiği şirket en geç Ağustos Ayı ortasına kadar Barnova Stadı’na gerekil passolig sistemini monte edecek.Ayrıca stadın çevresiyle ilgili çalışmalar da yapıldı. Stadın etrafındaki yollar ulaşım sorunu yaşanmaması için daha geniş hale getirildi. Yol ve kaldırım çalışmalarıyla birlikte yeni otopark alanları da oluşturuldu.

Üçüncü etap da yapılacak

Önümüzdeki aylarda başlayacak üçüncü etap çalışmaları kapsamında ise kuzey tribünü inşa edilecek. 6500 kişilik kuzey tribünü tamamlandığında Yeni Bornova Stadı’nın seyirci kapasitesi iki katına çıkarılacak. Gece gündüz her ligdeki maç 12500 kapasiteli stadyumda oynanabilecek.

Sezona yetişiyor

Yeni Bornova Stadı’nın 2016-2017 futbol sezonuna yetişeceği müjdesini veren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İş sadece stadı yapmakla bitmiyor. Stat kadar, çevresi de çok önemli. Sporseverlerin oraya kolay bir şekilde ulaşması, aynı şekilde ayrılması gerekiyor. Bu anlamda bölgedeki mevcut yolları genişlettik. Yeni imar yolları açtık. İzmirlilerin heyecanla beklediği Stadımız iki ay içinde Süper Lig maçlarının da oynanacağı hale gelecek. Artık İzmir’de tüm lig maçlarının oynanabileceği bir stadyum var ” diye konuştu.

Sosyal Medya da Paylaş