İnşaat çalışmaları devam eden Doğanlar Stadı ve Altındağ Atatürk Spor Salonu’nyla birlikte Naldöken, Doğanlar ve Işıkkent’e yeni semt sahası yapan Bornova Belediyesi, mevcut tesisleri de daha etkin kullanılması için yeniliyor. Bu çalışmalar kapsamında iki futbol sahasının yer aldığı Yusuf Tırpancı Tesisleri elden geçiriliyor. Yapılacak çalışmanın ardından 2. nolu yan sahada da resmi maçlar oynanabilecek. Çok sayıda amatör kulübün yararladığı tesisler yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Sınırları içerisinde 38 amatör kulüp bulunan Bornova’da, Bornova Belediyesi’nin spor tesisleriyle ilgili yatırımları devam ediyor. İzmir’in heyacanla beklediği UEFA standartlarındaki 12 bin 500 kişilik Doğanlar Stadı ve 2 bin 500 kişilik Altındağ Atatürk Spor Salonu’nyla birlikte yeni semt sahalarının yapımı ve mevcut olanların daha etkin şekilde kullamasıyla ilgili tadilat çalışmaları yapılıyor.

2 saha da resmi maç oynanabilecek

Bu çalışmalar kapsamında iki futbol sahasının yer aldığı Yusuf Tırpancı Tesisleri elden geçiriliyor. Bölgesel Amatör Lig maçlarına da ev sahipliği yapan 1. nolu sahanın tribün altına yeni soyunma odaları, hakem odaları idari odalar yapılacak. Sahanın suni çim olan zemini yenilenecek. Burada yapılacak çalışmayla birlikte tribünlerin karşısında yer alan eski soyunma odaları 2. nolu yan sahaya tahsis edilecek ve sadece antreman ile gayri resmi maçlar için kullanılabilen bu saha resmi maçlara da açılacak. Bölgedeki çok sayıda amatör kulübün yararlandığı tesisler yapılacak tadilat ve çevre düzenlemeleri ile birlikte yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Bu tesisler çocuklarımız için

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı İbrahim Aktaş, kulüp temsilcileri, ilgili başkan yardımcıları, birim müdürleriyle birlikte, Yusuf Tırpancı Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.
Bornova’da sadece İzmir’de değil Türkiye’de en çok amatör kulübü sınırlarında bulunduran ilçelerden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Atila, “Bunun yüklediği sorumlulukla spora önemli yatırımlar yapıyoruz. Doğanlar Stadı ve Altındağ Atatürk Spor Salonu’nyla birlikte Naldöken, Doğanlar ve Işıkkent’e yeni semt sahası yapıyoruz. Yeni tesisler için alan arayışlarımız sürüyor. Mevcutları da elden geçiriyor, yeniliyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması çok önemli. Tüm çabamız bunun için” diye konuştu.

Sosyal Medya da Paylaş