Geçen yıl 20 kilometre yeni yol yapan Bornova Belediyesi 2016 yılında çıtayı daha da yükseltiyor. Bornova Belediyesi bir yandan ulaşımı kolaylaştıracak bağlantılar açarken bir yandan da ihtiyaç duyulan yolları yenileyecek. 2016 yılı boyunca 32 kilometre uzunluğunda yol asfaltla kaplanacak, 14 kilometrelik kaldırım düzenlemesi yapılacak. Ayrıca toplamda 95 bin metrekare kilit parke taş, 34 bin metre de bordür kullanılarak çeşitli düzenlemeler yapılacak.

Bornova Belediyesi 2016 yılında da ilçedeki uluşamın konforunu artırmak için önemli yatırımlar yapacak. Bu yıl içinde Altındağ Spor Salonu, Doğanlar’daki Bornova Stadyumu ile Işıklar Çarşısı, Kurban Satış Yeri ve Sağlık Köyü çevresindeki yollar düzenlenecek. 4. Sanayi Sitesi ile Evka-3 bağlantı köprüsü yapılacak. Doğanlar-Pınarbaşı bağlantı yolu açılacak. Ayrıca Atatürk Mahallesi ve Kızılay Mahallesi’nde yeni açılan yollar düzenlenecek.

20 bin ton asfalt kullanılacak

Bornova Belediyesi yapacağı bu çalışmalar ve ilçenin pek çok noktasında açılacak yeni yollar ile bakım ve onarım çalışmalarında toplam 20 bin ton asfalt kullanacak. Bu çalışmalarla 32 kilometre yol asfaltlanırken, 14 kilometre uzunluğunda yeni kaldırım düzenlemesi yapılacak. İlçenin ihtiyaç duyulan bölgelerinde 95 bin metrekare kilit parke taş, 34 bin metre bordür kulllanılarak çeşitli düzenlemeler yapılacak.

Yeni güzergahlar açılacak

Bornova’nın özellikle eğitim ve sanayi alanındaki gelişimine bağlı olarak trafik yükünün her geçen gün arttığına dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Biz de artan trafik yüküne paralel olarak yollarımızın düzenlenmesine ve yeni aksların açılamasına büyük önem veriyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. 2016 yılı boyunca da bir yandan ihtiyaç duyulan noktalarda bağlantı yolları ve köprülerle çözümler üretirken bir yandan da asfaltlama ve yol yenileme çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş